tingofoto: Jana Vuković

U nedelju, 10. maja 2026. godine, u javnost izlazi ,,Putopis” – novi studijski album muzičkog sastava Tingo. Tim povodom, bend proslavlja rođenje izdanja u maloj sali Dorćol Platz-a, sa početkom u 12 časova.

Posle debitantskog EP-a ,,Zoe” i tri singla (,,Da znaš”, ,,Lako kao pero” i ,,Jebiga”) došao je na red i ,,Putopis”, prvi zaokruženi studijski album koji ponosno sa publikom deli izdavačka kuća Sekvoja.

,,Svet se ceo okrene za dan”, ali i stane u osam numera koje voze osunčanim muzičkim krajolicima kreativnog dvojca i osnovice Tingo priče – Tadije Teleskovića i Lazar Arsovića. I ovaj put su Tadija i Lazar sa sjajnim saradnicima, muzičkim prijateljima, otvorili listove svog muzičkog dnevnika koji ima verodostojan naslov, ali i naslovnicu. I pesme sa ,,Putopisa”, baš kao leteći balon, vode do one visine sa koje se sve vidi lepše i drugačije.

tingo
foto: Damjan Jovanović

Takva je i Tingo muzička zajednica koju osim Tadije i Lazara, po njihovi rečima, čine:,,svi ljudi koji svojim autentičnim postojanjem predstavljaju noseći stub naših izdanja i rada. Taj spisak nikako nije mali: na izdanju su učestvovali Radoš Ćapin, Ivan Aleksijević Pančevac, Jana Vuković, Miloš Aćimović,Marko Balabanović, Marko Vlajčić, Milovan Paunović, Sofija Nedeljković, Marija Stojanović, Višnja Lazarević, Dušan Filimonović, Marko Perić, uz Tadiju i Lazara.“

,,Putopis” je emotivno svedočanstvo, aranžmanski zrelo i iznešeno sa veoma prepoznatljivim pečatom Tingo zvuka i zaslužuje da bude proslavljeno kako dolikuje 10. maja u Dorćol Platz – u, jer je dočekano posle mnogo toga.

Kako Tingo kaže: ,,Pesme sa albuma ‘Putopis’ predstavljaju rezultat dugogodišnjeg kreativnog procesa, koje nasuprot svim izazovima, spoljašnjim i unutrašnjim, dobijaju krajnji oblik uz veliku podršku i pomoć gorepomenutih bića. ’Putopis’ je svojevrsni album prkosa – vajao se uprkos posledica pandemije, uprkos (još uvek) aktuelnoj situaciji u zemlji; uprkos svim ličnim previranjima i preispitivanjima…Naša potraga za spefičnim izrazom, u međuvremenu propraćena ozbiljnom životnom kilometražom, oslikava kako proživljene avanture, tako i dane ni po čemu posebne, na prvi pogled.“

Na prvi pogled, jednako kao i na prvi zvuk, ,,Putopis“ je svedočanstvo deljenja dugogodišnje ljubavi za muzičkim stvaralaštvom i toplodušno, slikovito putovanje koje je krenulo tragovima ,,dečaštva, dobroćudnosti, znatiželje, igre i prihvatanja“ na EP – ju ,,ZOE“ i stiglo zrelim koracima do prvog studijskog izdanja!

To se valja proslaviti, pa Tiingo poziva na rođendansko preslušavanje albuma ,,Putopis“ u nedelju, 10. maja, u maloj sali Dorćol Platza. I čuvajte se – kruži ona priča o tome šta Tingo zapravo znači, možda vam njihove pesme, baš kao neki dobar prijatelj, uđu pod kožu i za tili čas vam ukradu srce!

BONUS VIDEO:

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, ali i na X nalogu. Pretplatite se na PDF izdanje lista Danas.

Komentari