
Mi smo odavno govorili o tome da je Skupština Srbije mogla da napravi okolnosti kako bi mogla da se sastane, naravno, uz zaštitu koju bi obezbedila za poslanike. I posle proglašenja vanrednog stanja, trebalo je u kratkom roku omogućiti da Skupština zaseda, rekao je Antonijević za N1.
Prema njegovim rečima, parlament ne bi donosio zakone, već da preuzme svoju kontrolnu funkciju i da sve mere koje se sprovode na neki način preispituje.
Antonijević je ocenio da su opravdane reakcije iz Evropskog parlamenta, jer kada postoji samo izvršna vlast koja sprovodi neke mere, postavlja se pitanje balansa i šta je sa ostale dve grane vlasti.
Ti oštri tonovi se odnose i na stanje u medijima i to je negde ono i na šta organizacije civilnog društva upozoravaju, dodao je Antonijević.
Upitan kako će se nastaviti izborni proces nakon prestanka važenja vanrednog stanja, Antonijević je rekao da je jasna poruka Republičke izborne komisije da će se nastaviti posle okončanja vanrednog stanja.
Postavlja se, međutim, pitanje mogućnosti nastavka, pre svega u smislu prikupljanja potpisa, ali i po pitanju odluke Evropskog parlamenta o posmatranju izbora, rekao je Antonijević i napomenuo da su tu i pitanja slobodnog okupljanja građana i nemogućnošću političkih aktera da budu u ravnopravnoj zastupljenosti.
Podržite nas članstvom u Klubu čitalaca Danasa
U vreme opšte tabloidizacije, senzacionalizma i komercijalizacije medija, duže od dve decenije istrajavamo na principima profesionalnog i etičkog novinarstva. Bili smo zabranjivani i prozivani, nijedna vlast nije bila blagonaklona prema kritici, ali nas ništa nije sprečilo da vas svakodnevno objektivno informišemo. Zato želimo da se oslonimo na vas.
Članstvom u Klubu čitalaca Danasa za 799 dinara mesečno pomažete nam da ostanemo samostalni i dosledni novinarstvu u kakvo verujemo, a vi na mejl svako veče dobijate PDF sutrašnjeg broja Danas.
Voleo bih da mi neko objasni zašto je kvaj tip važan i zašto se prenosi sve što on ima da kaže? Mnogi su sve ovo vreme govorili o istim problemima, ali mediji ne prestaju da forsiraju nekog NVO lika…
U ime istine, molim vas objavite u kojim državama se parlament redovno sastajao i održavao sednice u poslednjih 2 meseca … Potpuno je deplasirano da zbog toga što se Narodna Skupština ne sastaje suze liju oni koji nisu učestvovali u radu NS više od godinu dana.
Statistiĉar, poenta priče je kršenje ustava! A ne gde su patlamenti zasedali. Inače, svuda su zasedali. Parlament je morao u roku id 48 sati ds potvrdi ili poništi proglsšeno vanredno stanje. To samo govori u prilog koliko se bahato ponašaju najviši predstavnici vlasti, jer u parlamentu imaju većinu i mogli su to uraditi bez problema. Ovako šalju poruku: mi možemo sve, pa i da kršimo ustav. Mogu, ali je pitanje – dokle?