Ajaks deklasirao Lion u prvoj polufinalnoj utakmici Lige Evrope 1Foto: EPA/ OLAF KRAAK

Fudbaleri Ajaksa pobedili su sa 4:1 Lion u prvoj polufinalnoj utakmici Lige Evrope i na taj način došli na korak od finala drugog po kvalitetu evropskog klupskog takmičenja.

Bolje su meč otvorili gosti, ali prvu pravu šansu na utakmici koriste fudbaleri Ajaksa, nakoh slobodnog udarca Zijeha najsnalažljiviji u petercu Lopesa bio je Traore i domaći su stigli do značajnog vođstva – 1:0.

U 34. minutu prednost domaćih je duplirana, a strelac je bio Dolberg koji je uspešno rešio situaciju „1 na 1“ sa golmanom Liona.

Do nedostižnih 3:0 tim Petera Boša stiže ubrzo po početku drugog poluvremena, mada nadu u pozitivan ishod duela francuskom timu donosi Metju Valbuena u 66. minutu kada je poprilično lako savladao Onanu.

Ipak, konačnih 4:1 postavlja večeras fenomenalni Traore, i tako šalje holandski tim na prag finala Lige Evrope.

Revanš meč na programu je za nedelju dana, a u drugom polufinalnom susretu se sastaju Selta i Mančester junajted.