Ajon i Kerol vodili Real do nove pobede 1Foto: EPA/ TOLGA BOZOGLU

Košarkaši Reala pobedili su kao gosti ekipu Darušafake sa 88:81 i na taj način stigli na korak od plasmana na Fajnal-for Evrolige.

Bolje su meč otvorili izabranici Pabla Lasa i tokom prve tri četvrtine kontrolisali ritam utakmice, da bi u poslednjem periodu Darušaka došla nadomak preokreta, ali je sjajni Ljuj pogotkom minut pre kraja utakmice sprečio bilo kakvo iznenađenje. Pored njega u ekipi iz Madrida su se istakli Kerol i Gustavo Ajon, dok su u redovima „zelenih“ iz instanbula bolji od ostalih bili Ante Žižić sa 20 poena, te Bredli Vonamejker sa 16. Četvrti duel ove serije na programu je u petak uveče, a domaćin će, baš kao i večeras, biti ekipa Darušafake.