Albanac Bardi pokvario u Skoplju Spaletijev debi na klupi Italije 1Foto: AP/Boris Grdanoski

Na stadionu „Toše Proeski“ u Skoplju važeči prvak Starog kontinenta Italija nije odnela ceo plen u utakmici kvalifikacija za Evropsko prvenstvo u Nemačkoj 2024.

Vodila je protiv Severne Makedonije s 1:0 pogotkom svog ubojitog napadača Čira Imobilea u 47. minutu, ali je domaćinu bod u 81. minutu doneo kapiten Albanac Enis Bardi, „desetka“, koji igra u Trabzonu.

Albanac Bardi pokvario u Skoplju Spaletijev debi na klupi Italije 2

Tako je pokvario debi Lučana Spaletija, koji je naklupu „azura“ seo pošto je Napoliju doneo prvu titulu šampiona Apenina posle Maradoninog doba u Napulju (1987, 1990), a reprezentaciju je preuzeo jer je Roberto Mančini na opšte iznenađenje podneo ostavku, vrlo brzo preuzevši Saudijsku Arabiju.

Albanac Bardi pokvario u Skoplju Spaletijev debi na klupi Italije 3

Imobile je od debija u državnom timu 2014. dao 17 golova, a najviše – tri – protiv upravo u mreži Makedonaca. I pre godinu i po poneo je kapitensku traku na meču s njima, ali je, kao i cela nacija, doživeo šok u Palermu. Severna Makedonija je pogotkom u nadoknadi vremena rastavila Italijane od Svetskog prvenstva u Kataru 2022.