Alkaras osvojio Ju Es Open i postao prvi na ATP listi 1Foto: EPA-EFE/JUSTIN LANE

Do sinoć četvrti teniser sveta Španac Karlos Alkaras osvojio je sinoć titulu na Ju Es Openu, pošto je u finalu pobedio Norvežanina Kaspera Ruda sa 3:1 po setovima 6:4, 2:6, 7:6, 6:3.

Alkaras je sinoć stigao do prve grend slem titula u karijeri.

Španac je do pobede nad Rudom, sedmim na ATP listi, stigao posle tri sata i 23 minuta.

Alkaras je u trećem gemu prvog seta oduzeo servis protivniku i prednost od jednog brejka sačuvao do kraja seta. Norvežanin je do izjednačenja stigao zahvljaujući brejkovima u šestom i osmom gemu drugog seta.

U trećem setu, viđen je po jedan brejk na obe strane, pa je set rešavan u taj-brejku, u kom je Alkaras bio ubedljiv i slavio sa 7:1.

Alkaras je u četvrtom setu oduzeo servis Rudu u šestom gemu, a potom i iskoristio drugu set i meč loptu u devetom gemu i tako stigao do najvećeg uspeha u karijeri.

Nakon trijumfa na Otvorenom prvenstvu Amerike mladi Španac će zauzeti prvo mesto na novoj svetskoj ATP listi.