Argentina i Poljska u osmini finala 1Foto: EPA-EFE/Ronald Wittek

Fudbalske reprezentacije Argentine i Poljske izborile su mesto u osmini finala Svetskog prvenstva u Kataru iz grupe C.

U utakmicama poslednjeg kola „Gaučosi“ su savladali Poljsku rezultatom 2:0 (0:0) i kao prvi iz grupe prošli u osminu finala, dok su Poljaci zauzeli drugo mesto. Meksiku nije pomoglo ni to što je pobedio Saudijsku Arabiju sa 2:1 (0:0).

Argentina će se u duelu za prolazak u četvrtfinale sastati sa Australijom, dok će Poljska igrati protiv Francuske.

Argentina je do trijumfa stigla golovima Mekalistera u 46. i Alvareza u 67. minutu, dok je golman Poljaka Šćešni odbranio penal u 39. minutu koji je izveo Leo Mesi.

Strelci za Meksiko u duelu sa Saudijskom Arabijom bili su Martin u 47. i Čaves u 52. minutu, dok je strelac za njihovog rivala bio Al Davsari u peom minutu nadoknade.