Arina Sabalenka, Foto: EPA/TERESA SUAREZPrva teniserka sveta Arina Sabalenka poražena je u četvrtfinalu Rolan Garosa od Dijane Šnajder iz Rusije rezultatom 3:6, 7:5, 6:0.
Sabalenka je imala kontrolu u prvom setu i sa dva brejka rešila taj deo igre u svoju korist, dok je jednom dozvolila rivalki da joj oduzme servis.
Delovalo je da prva igračica ide ka sigurnoj pobedi, kada je Sabalenka pri rezultatu 5:3 servirala za trijumf, a onda je usledio potpuni preokret 22-godišnje Ruskinje.
Šnajder je napravila dva brejka i dobila set sa 7:5, a onda i odlučujući bez izgubljenog gema. Serijom od deset vezanih gemova došla je do velike pobede.

U polufinalu će igrati protiv Maje Hvalinske, 114, igračice sveta.
Ona je pobedila Ruskinju Anu Kalinskaju 7:6(3), 6:3. Hvalinska je sedam puta oduzela servis protivnici, koja je napravila pet brejkova.
U drugom polufinalu se sastaju Marta Kostjuk iz Ukrajine i Mira Andrejeva iz Rusije.
Bonus video: Saša Ozmo o Novaku Đokoviću: Optimista sam za Vimbldon
Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, ali i na X nalogu. Pretplatite se na PDF izdanje lista Danas.


