Atalanta "okrenula" Salernitanu za novi trijumf u sezoni 1Foto: EPA-EFE/MICHELE MARAVIGLIA

Fudbaleri Atalante pobedili su Salernitanu nakon preokreta 4:1 u poslednjoj utakmici 16. kola italijanske Serije A.

Poveli su gosti preko Lorenca Pirole u prvom poluvremenu, ali ih je „Boginja“ brzo okrenula u nastavku.

Tek što je počelo drugo poluvreme Luis Murijel je sjajnim udarcem poravnao na 1:1, a nekoliko minuta kasnije hrvatski internacionalac Mario Pašalić je u potpunosti preokrenuo rezultat.

Do kraja susreta su se u listu strelaca upisali Čarls De Kantelare i Aleksej Mirančuk za konačnih 4:1.

Ovom pobedom Atalanta je došla do sedmog mesta sa 26 bodova, a Salernitana je i dalje zakucana za dno tabele sa svega osam osvojenih poena.