Čeh Šik opet spasao Bajer protiv Karabaga - 37 mečeva uzastopce bez poraza, utešni gol Birmančevića u debaklu Sparte na Enfildu, Živković iz penala dokusurio Dinamo 1Foto: EPA-EFE/PETER POWELL

Odigrani su revanši osmine finala u Ligi Evrope i Ligi konferencije u fudbalu.

Do trećeg minuta nadoknade vremena Karabag je s igračem manje vodio s 2:1 u Leverkuzenu i bio je na pragu plasmana dalje.

Čeh Šik, koji je Bajeru doneo izjednačenje u 90+2 u prvoj utakmici (2:2), postigao je dva gola u zaostavnom vremenu.

Bajer, koji grabi ka prvoj tituli prvaka Nemačke, i dalje uvećava nacionalni fudbalski rekord. Sada ima 37 utakmica uzastopce bez poraza.

Vest Hem i Frajburg su se sreli u Ligi Evrope i četvrti put ove sezone, budući da su bili zajedno i u grupi, uz Olimpijakos i TSC.

Engleski tim je na Olimpijskom stadionu u Londonu ostvario svoju najubedljiviju pobedu u Evropi (5:0). Pet golova je dao još samo jednom, ali na produžetke. Bilo je to 1980. u revanšu prvog kola Kupa pobednika kupova protiv Kastilje, drugog tima madridskog Reala (5:1).

Liverpul je slistio prašku Spartu i na Enfildu (6:1).

Prva četiri gola je dao za 14 minuta, što je najranije na meču evrokupova posle Čelsija 1971.

Utešni pogodak za goste postigao je Veljko Birmančević.