Bajern i Real odigrali nerešeno u prvoj polufinalnoj utakmici Lige šampiona 1Foto: EPA-EFE/ANNA SZILAGYI

Fudbaleri Bajerna i Reala odigrali su u Minhenu nerešeno 2:2 (0:1) u prvoj utakmici polufinala Lige šampiona.

Poveli su gosti golom Vinisijusa u 24. minutu posle sjajne asistencije Tonija Krosa, da bi početkom nastavka Bajern preokrenuo rezultat.

Izjednačio je Sane u 53. minutu posle solo akcije i šuta u levi donji ugao Lunjina, a vođstvo Bavarcima doneo je četiri minuta kasnije Hari Kejn svojim osmim golom u ovogodišnjoj Ligi šampiona i to iz penala, koji je dosuđen posle prekršaja Vaskeza nad Musijalom.

Konačan rezultat postavio je svojim drugim pogotkom Vinisijus iz jedanaesterca, nakon što je Kim faulirao Rodriga.

Ekipa Karla Anćelotija je, slično kao i u revanš meču četvrtfinala protiv Sitija u Mančesteru, meč počeo defanzivno, naročito posle vodećeg gola Vinisijusa.

Bavarci u prvom poluvremenu nisu uspevali da stvore ozbiljnije prilike za gol, ali su već na početku nastavka razbili odbranu Madriđana.

Posle golova Sanea i Kejna Bajern je mogao da iskoristi zbunjenost u odbrani gostiju, imao je još nekoliko šansi da dođe i do ubedljivijeg vođstva, ali, kako je vreme odmicalo igrači Reala uspeli su da povrate kontrolu nad utakmicom.

Bajern i Real odigrali nerešeno u prvoj polufinalnoj utakmici Lige šampiona 2

Trener Reala sredinom nastavka izvršio je nekoliko izmena, povratio dominaciju nad sredinom terena i to je rezultiralo izjednačenjem.

Revanš meč na programu je 8. maja na stadionu “Santijago Bernabeu” u Madridu.

U drugom polufinalu sutra (21.00) svoj prvi meč igraju Borusija i PSŽ u Dortmundu.