Bajern pobedio Volfsburg, Leverkuzen ubedljiv u Kelnu, pobede Lajpciga i Augsburga 1Foto: Beta/AP/Matthias Balk

Fudbaleri Bajerna su večeras kao domćini pobedili Volfsburg 2:1, u 12. kolu nemačke Bundeslige.

Poveo je Volfsburg golom Maksimiliana Filipea u petom minutu, da bi preokret i pobedu Bajernu doneo Robert Levandovski pogocima u prvom minutu nadoknade poluvremena i 50. minutu.

Bajern je treći sa 27 bodova, dok je Volfsburg peti sa 21 poenom.

U narednom kolu, Bajern će gostovati Bajer Leverkuzenu, dok će Volfsburg dočekati Študgart.

U istom terminu, Bajer Leverkuzen je u gostima pobedio Keln 4:0.

Strelci za Bajer su bili Mičel Vajzer u osmom, Musa Diabi u 10, Patrik Šik u 54. i Florijan Virc u 59. minutu.

Bajer je prvi na tabeli sa 28 bodova, dok je Keln 15. sa 10 bodova.

Lajpcig je u gostima pobedio Hofenhajm 1:0. Pobedu Lajpcigu je doneo Jusuf Poulsen u 60. minutu.

Lajpcig je treći sa 27 bodova, dok je Hofenhajm 13. sa 10 poena.

Augsburg je istim rezultatom 1:0, takodje u gostima, pobedio Arminiju Bilefeld, golom Džefija Gaueleua u 85. minutu.

Augsburg je deveti sa 16 bodova, dok je Arminija 16. sa sedam poena.