Bajern slavio u Barseloni, Dinamo i Benfika igrali nerešeno 1Foto:: EPA-EFE/SERGEY DOLZHENKO

Fudbaleri Bajerna iz Minhena pobedili su večeras u gostima ekipu Barselone sa 3:0, u utakmici prvog kola Grupe E Lige šampiona.

Bajern je od početka meča imao potpunu kontrolu nad utakmicom, a do vođstva je stigao u preko Tomasa Milera u 33. minutu. Bio je to sedmi gol Milera u šestom meču protiv Barselone.

Ubedljivu pobedu nemačkog tima potvrdio je Robert Levandovski golovima u 56. i 85. minutu.

U drugom meču Grupe E, fudbaleri kijevskog Dinama i Benfike odigrali su nerešeno bez golova.

Dinamo je u 93. minutu zatresao mrežu Benfike, ali je gol Mikole Šaparenka poništen zbog ofsajda.

Bajern će u narednom kolu dočekati Dinamo Kijev, dok će Barselona gostovati Benfiki.