Barselona pobedila Mančester junajted 1Luis Suares Foto: FoNet/AP

Fudbaleri Barselone pobedili su večeras u gostima Mančester junajted sa 1:0 u prvoj utakmici četvrtfinala Lige šampiona.

Katalonci su do jedinog gola na utakmici došli u 12. minutu iz prve prilike. Lionel Mesi je s leve strane centrirao na drugu stativu gde je Luis Suares šutirao glavom, a lopta je na putu ka golu zakačila Luka Šoa i prevarila Davida de Heu.

U nastavku utakmice Mančester junajted je uglavnom imao inicijativu, ali nije ozbiljnije uspeo da pripreti golmanu Barselone Mark Andre Ter-Štegenu, koji je uspeo da sačuva svoju mrežu.

Markus Rašford je par puta bio u solidnoj prilici da postigne izjednačujući pogodak, ali mu to nije pošlo za rukom.

Revnš utakmica Barselone i Mančester junajteda u četvrtfinalu Lige šampiona igraće se narednog utorka u glavnom gradu Katalonije.