Barselona ubedljiva pred gostovanje u „Areni“, Virtus dočekuje Partizan posle najubedljivijeg poraza ove sezone u Evroligi 1Foto: EPA-EFE/Quique Garcia

U utakmicama 24. kola Evrolige koje su odigrane u sredu domaćini su zabeležili pobede, a u direktnom duelu rivala Crvene zvezde i Partizana Barselona je nanela težak poraz Virtusu.

Posle dva uzastopna poraza Barselona je na svom terenu dočekala Virtus, ostvarila ubedljiv trijumf 84:57 (20:17, 21:10, 20:17, 23:13) i sa učinkom od 16-8 putuje u Beograd na duel sa Crvenom zvezdom.

Tim iz Bolonje, koji u petak dočekuje Partizan, u „Blaugrani“ je bio bez svog najboljeg igrača Tornikea Šengelije i kako je utakmica odmicala njegov izostanak se sve više osećao.

Domaći su u finišu prvog poluvremena obezbedili dvocifrenu prednost, a konačan rezultat je ujedno i najveća prednost Barselone na meču.

U pobedničkoj ekipi Vili Ernangomez je postigao 17 poena, Nikolas Laprovitola je dodao 16, a Dario Brizuela i Džabari Parker po 11. Nikola Kalinić je za 28 minuta upisao šest poena (3/6 za dva, 0/3 za tri) uz tri skoka i asistenciju.

Kod Virtusa dvocifreni učinak imali su samo Ajzea Kordinije sa 12 poena i Ife Lundberg koji je ubacio jedan manje.

Do petog vezanog trijumfa na svom terenu Panatinaikos je u duelu protiv Armanija došao ezultatom 79:62 (21:16, 23:12, 13:13, 22:21).

Ekipa Ergina Atamana je dvocifrenu prednost ostvarila u drugoj četvrtini, da bi do kraja rutinski čuvala prednost.

Kod pobednika Grigonis je bio najefikasniji sa 15 poena, a po 12 su postigli Huančo Ernangomes i Matija Lesor, koji je zabeležio i sedam skokova.

Na drugoj strani Šabaz Nejpir je postigao 16 poena, dok je još jedino Nikola Mirotić bio dvocifren sa 11 poena.

Košarkaši Žalgirisa su u Kaunasu pobedili Efes sa 96:70 (34:14, 24:23, 18:22, 20:11) i sa učinkom od 9-15 izjednačili se sa ekipom iz Istanbula.

Ekipa Andree Trinkijerija je posle prve četvrtine vodila sa 20 poena prednosti i već tada obezbedila svoj treći trijumf u poslednjih pet mečeva.

Kod Žalgirisa najefikasniji je bio Laurinas Birutis sa 18 poena (osam skokova), a Brejdi Manek, Ronalds Šmits i Edgaras Ulanovas su dodali po 13 poena.

U gostujućem timu Vil Klajburn je zabeležio 19 poena, a Darijus Tompson je dodao 17.

Real – Makabi 106:101

Tabela: Real 21-3, Barselona 16-8, Panatinaikos 15-9, Fenerbahče 15-9, Virtus 15-9, Monako 14-10, Olimpijakos 13-11, Makabi 13-11, Partizan 12-12, Valensija 12-12, Baskonija 12-12, Crvena zvezda 10-14, Armani 10-14, Bajern 10-14, Žalgiris 9-15, Efes 9-15, Asvel 5-19, Alba 5-19.

25. kolo – (četvrtak, 01. februar): Alba – Valensija 20.00, Baskonija – Makabi 20.30, Bajern – Olimpijakos 20.30, Real – Asvel 20.45. (Petak, 02. februar): Efes – Armani 18.30, Žalgiris – Panatinaikos 19.00, Crvena zvezda – Barselona 20.00, Monako – Fenerbahče 20.30, Virtus – Partizan 20.30.