Barselona ubedljiva protiv Atletiko Madrida 1Foto: EPA-EFE/JUANJO MARTIN

Fudbaleri Barselone pobedili su večeras u Madridu domaći Atletiko 3:0, u utakmici 29. kola španskog prvenstva.

Barselona je povela u 38. minutu golom koji je postigao Žoao Feliks na asistenciju Roberta Levandovskog, koji je u 47. minutu udvostručio prednost na dodavanje Rafinje.

Konačan rezultat postavio je Fermin Lopes u 65. minutu, a novu asistenciju imao je Levandovski.

U 42. minutu zbog nesportskog ponašanja isključen je trener Barselone Ćavi Ernandez.

Barselona ima 19 pobeda i druga je na tabeli sa 64 boda, osam manje od vodećeg Real Madrida.

Atletiko je pretrpeo drugi uzastopni poraz, ukupno osmi u ligi i peti je sa 55 bodova.

Ranije danas Rajo Valjekano je bio bolji od Betisa 2:0.