Borusija i Atletiko poslednji učesnici četvrtfinala Lige šampiona 1Foto: EPA-EFE/Kiko Huesca

Poznati su svi učesnici četvrtfinala Lige šampiona.

Posle Reala, Mančester sitija, PSŽ-a, Bajerna, Arsenala i Barselone, nakon večerašnjih revanš duela u ovu fazu takmičenja plasirali su se Atletiko Madrid i Borusija iz Dortmunda.

Žreb za četvrtfinale i polufinale Lige šampiona zakazan je za 15. mart, a na njemu ćemo imati čak tri španske ekipe.

Borusija je kod kuće savladala PSV rezultatom 2:0 (1:0) nakon što je prvi meč završen rezultatom 1:1.

Tim iz Dortmunda je stigao do prednosti već u trećem minutu. Džejdon Sančo je šutirao po zemlji sa 20 metara i pogodio donji levi ugao gola.

PSV je imao veliku priliku za izjednačenje u 53. minutu. Dobro je šutirao Irving Lozano ali je pogodio stativu. PSV je mogao do pogodka i u 71. minutu ali je golman Borusije Kobel odbranio udarac Bakajoka.

Filkurg je poststigao drugi gol za Borusiju u 77. minutu, ali je taj pogodak poništen zbog ofsajda.

Konačan rezultat postavio je Marko Rojs, nakon asistencije Filkruga, u petom minute sudisjske nadoknade vremena.

Sa druge strane gledali smo mnogo zanimljiviji meč u Madridu gde je Atletiko anulirao prednost Intera iz prvog meča (1:0) i posle penala prošao dalje.

Meč je nakon 90 minuta igre završen rezultatom 2:1 (1:1), a kako je isti rezultat bio i nakon produžetaka, pristupilo se izvođenju jedanaesteraca.

Tamo su izabranici Čola Simeonea bili smireniji i sigurniji i najpre zahvaljujući golmanu Janu Oblaku su se plasirali u četvrtfinale (3:2).