Reprezentativci Srbije u kajaku Duško Stanojević i Dejan Pajić osvojili su bronzanu medalju u disciplini k-2 na 500 metara na Svetskom prvenstvu u poljskom gradu Poznanju.

Deonicu od pola kilometra srpski dvosed preveslao je za jedan minut, 30 sekundi i 41 stotinku. Ovim rezultatom Stanojević i Pajić ostvarili su najveći uspeh u svojoj karijeri. Srbije je poslednji put osvojila medalju na Svetskom prvenstvu pre tri godine u Duizburgu.

Titulu prvaka sveta osvojila je posada Belorusije Pjetrušenka – Maknev (1:29,23), dok su do srebrne medalje stigli reprezentativci Portugala Pimenta i Ribeiro (1:29,97).