Crvena zvezda izborila majstoricu sa Ubom 1foto: Starsport

Prvak Srbije u ženskoj odbojci biće rešen tek petim duelom finalista plej-ofa.

Odbojkašice Crvene zvezde uspele su današnjom pobedom u pet setova da izbore izbore jopš jedan duel sa Ubom – 3:2 (23:25, 25:18, 26:28, 25:21, 15:7).

Prvi set je pripao Ubu iako su se dva tima smenjivala u vođstvu. Ub je nakon izjednačenja na 22:22 uspešno set priveo kraju. Aktuelnim šampionkama pripao je početak drugog seta, ali je Crvena zvezda nakon izjednačenja pri rezultatu 6:6 kontrolisala ovaj deo meča u potpunosti.

U trećem setu najuzbudljivije je bilo u finišu. Ub je kontrolisao set, ali je Crvena zvezda uspela da izjednači na 22:22 i uvede završnicu seta u borbu na razliku.

Crveno-bele su bile bolje u četvtom setu, a u tom stilu su rešile i odlučujuću deonicu.

U pobedničkom timu blistala je Dajana Bošković, sa osvojenih 30 poena. Ana Živojinović je dodala 14, Jelena Lazić 12, a Bojana Drča deset poena.

U ekipi Uba, najefikasnija je bila Slađana Erić sa 19 osvojenih poena, dva manje osvojila je Ljubica Kecman, dok je Aleksandra Gligorić brojala do devet.

Peti meč trebalo bi da bude odigran u ponedeljak od 19.00 časova u Ubu.