Crvena zvezda pobedila Čukarički u derbiju 3. kola plej-ofa Superlige Srbije u fudbalu 1Foto: Starsport

Fudbaleri Crvene zvezde pobedili su na svom stadionu Čukarički rezultatom 4:0 u utakmici 3. kola plej-ofa Superlige Srbije.

U duelu novog šampiona i ekipe koja se bori za mesto koje vodi u kvalifikacije za Ligu šampiona, čini se da je pobednik bio odlučen već posle 19. minuta.

Tada su domaći pogotkom Rakonjca poveli sa 2:0 i od tog trenutka igrači Čukaričkog više nisu pokazivali ambiciju da ostvare povoljniji rezultat.

Crveno-beli su prvi gol postigli već u 6. minutu, kada je Nikolić asistirao Kangvi, a ovaj udarcem glavom sa desetak metara savladao golmana Belića.

U nastavku Čukarički nije imao snage a ni previše ambicije da dođe do preokreta, pa je Zvezda u finišu, golovima Mitrovića u 78. i Spajića u 90. minutu ostvarila ubedljiv trijumf.

Posle ove utakmice crveno-beli imaju 89 bodova, 34 više od TSC i Čukaričkog koji dele drugo i treće mesto, dok je Partizan četvrti sa 61 bodom.

U drugoj derbi utakmici kola TSC u Bačkoj Topoli dočekuje Partiizan (19.00).