Danska savladala Francusku, ubedljive pobede Austrije i Holandije u Ligi nacija 1Foto: EPA-EFE/Mohammed Badra

Fudbaleri Danske pobedili su večeras u Parizu selekciju Francuske sa 2:1, u prvom meču Grupe 1 divizije A Lige nacija.

Aktuelni svetski prvaci i pobednici Lige nacija poveli su u 51. minutu preko Karima Benzeme, dok je rezultat u 68. minutu izjednačio Andreas Kornelijus.

Kornelijus je u 89. minutu bio strelac i pobedničkog gola za skandinavsku selekciju.

U drugom poluvremenu za Francusku zbog povrede nije igrao napadač Kilijan Mbape.

Austrija je u Osijeku pobedila Hrvatsku sa 3:0.

Gosti su poveli golom Marka Arnautovića u 41. minutu. U drugom poluvremenu golove su postigli Mihael Gregorič u 54. i Marsel Zabicer u 57. minutu.

Ovo je bila prva utakmica na klupi Austrije za bivšeg trenera Mančester junajteda Ralfa Rangnika.

U drugom kolu za tri dana se sastaju Hrvatska i Francuska, dok Austrija dočekuje Dansku.

Holandija je na gostovanju pobedila Belgiju sa 4:1, u prvom meču Grupe 4.

Stiven Bergvejn je u 40. minutu postigao prvi gol za goste, a u nastavku se u strelce upisuju Memfis Depaj u 51. i 65. minutu, odnosno Denzel Damfris u 61. minutu.

Jedini gol za Belgiju postigao je Miši Batšuaji u trećem minutu nadoknade.

Poljska je u okviru ove grupe u sredu pobedila Vels sa 2:1.

U sledećem kolu Holandija gostuje Velsu, a Belgija dočekuje Poljsku.