Danska u polufinalu Evropskog prvenstva 1Foto EPA-EFE/Tolga Bozoglu

Fudbaleri Danske plasirali su se danas u polufinale Evropskog prvenstva, nakon što su u Bakuu pobedili Češku sa 2:1.

Danska je povela već u petom minutu meča. Jens Striger Larsen je izveo korner sa desne strane, poslao loptu na 10 metara od gola gde se najbolje snašao Tomas Dilejni i glavom poslao loptu u donji levi ugao gola Češke.

Kasper Dolberg je duplirao prednost Danaca u 42. minutu, posle odličnog centaršuta Melea.

Drugo poluvreme su Česi započeli mnogo agresivnije i to im se isplatilo u 48. minutu. Svoj peti gol na turniru postigao je Patrik Šik. On se odlično snašao i sa 11 metara poslao loptu u ugao gola Šmajhela, koji nije uspeo da spreči loptu da završi u mreži.

Ovim golom Šik se izjednačio sa Kristijanom Ronaldoma po broju golova na ovom turniru.

Danska će u polufinalu igrati 7. jula u Londonu protiv boljeg iz duela Engleske i Ukrajine.