Đere pregrmeo prvo kolo u Majamiju 1EPA-EFE/JULIEN DE ROSA

Srpski teniser dobio svoj startni meč na drugom ovosezonskom mastersu u SAD.

Laslo Đere je ostao u singl konkurenciji na tek započetom turniru serije 1.000 u Majamiju, pošto je na startu eliminisao Aleksandra Vukića – 2:0 (6:2, 7:6 (3)).

Momku iz Sente bilo je potrebno 105 minuta da savlada kolegu iz Australije, tako što je u prvom setu posle 2:2 nanizao četiri gema, a u drugom bio mirniji i precizniji u taj-brejku.

Pošto je prethodno spasao jednu set lotpu protivnika. Bio je to njegov deseti trijumf od starta sezone, a plasman u drugu rundu je drugi takav rezultat u karijeri 59-plasiranog na ATP listi.

U sledećoj rundi Đerea čeka duel sa Janikom Sinerom iz Italije, inače 10. nosiocem na pomenutom takmičenju. To će im biti četvrti okršaj, a Laslo trenutno vodi u pobedama sa 2:1.

I poslednji njihov susret desio se na mastersu, takođe na tlu SAD, s tim što je to bio prošlogodišnji turnir te kategorije u Indijan Velsu. Tada je slavio momak iz Italije.