Đirona pobedila Real Madrid 1Foto: EPA-EFE/ ROBIN TOWNSEND

Novajlija Đirona oduševila je pobedom nad Real Madridom od 2-1 na prvom
gostovanju šampiona u Kataloniji od eskalacije španske političke krize, javlja AP.

Ovaj rezultat je ostavio Real Madrid osam bodova iza lidera španskog prvenstva Barselone, koja je u subotu sa 2-0 dobila Atletik Bilbao i tako ostvarila devetu pobedu u 10 ligaških utakmica.

Drugoplasirana Valensija koja je u subotu pobedila sa 2-1 u Alavesu, zaostaje četiri poena za vodećim timom u Primeri.

Uprkos bezbednosnim problemima uoči gostovanja španskog prvaka u regionu koji se bori za nezavisnost od Španije, nije bilo većih incidenata pre, tokom ili nakon utakmice u Đironi, gradu severno od Barselone, ispunjenom separatističkim sentimentom.

Nekoliko separatističkih zastavica bilo je izloženo na malom stadionu Montilivi, publika je pevala „slobodarske pesme“, ali ništa nije ometalo meč.

Isko je doveo tim iz Madrida u vođstvo nakon kontranapada u 12. minutu, ali domaćini su došli do pobede u drugom poluvremenu golovima Kristijana Stuanija na 54. mestu, i Portua u 58. minutu.