Đoković nakon dosta muka u četvrtfinalu mastersa u Monte Karlu 1Foto: EPA-EFE/SEBASTIEN NOGIER

Srpski teniser Novak Đoković plasirao se u četvrtfinale mastersa u Monte Karlu nakon pobede protiv Lorenca Musetija sa 2:0 u setovima (7:5, 6:3).

Đokoviću je trebalo gotovo dva sata da slomi otpor izuzetno motivisanog Italijana i prođe u narednu fazu turnira.

Italijan je bolje „otvorio“ meč napraviviši rani brejk.

Poveo je Museti sa 3:1 pa sa 4:2 u gemovima u prvom setu, a onda je Đoković zaigrao onako kako zna i ume i preokrenuo tok seta u svoju korist.

Najpre je u osmom gemu napravio brejk za izjednačenje, da bi u finišu seta napravio još brejk koji je značio da je najboljem teniseru na svetu pripala prva deonica igre.

U drugom setu Đoković je odmah došao do brejka i tu prednost je umeo da sačuva u narednom gemu.

Na startu drugog je Novak prvi stekao prednost brejka, ali je i Museti na isti način odgovorio, a srpski teniser se „odlepio“ od protivnika tek pri rezultatu 4:1 u gemovima.

Ipak i tada je Museti napravio brejk, ali je Đoković imao odgovor i na to i posle dosta muke priveo je meč kraju onako kako su njegovi navijači to i želeli.

Đoković u narednom kolu igra protiv Aleksa de Minora.