Đoković u trećem kolu Monte Karla, laka pobeda protiv Safiulina 1Foto: EPA-EFE/SEBASTIEN NOGIER

Srpski teniser Novak Đoković plasirao se u treće kolo mastersa u Monte Karlu nakon rutinske pobede protiv Romana Safiulina sa 2:0 u setovima (6:1, 6:2).

Od početka je Đoković igrao odlično i pitao se za svaki poen u meču.

U prvom setu prvi teniser sveta je napravio tri brejka – u prvom, trećem i sedmom gemu, te je tu deonicu rešio u svoju korist za 34 minuta.

U nastavku smo videli identičnu igru i sličan scenario.

Dominirao je Đoković sa osnovne linije i veoma lako dolazio do novih brejk šansi, a servis protivniku je oduzeo u dva navrata –  u četvrtom i osmom gemu, pa je drugi set osvojio za 37 minuta.

U narednom kolu Đoković će igrati protiv boljeg iz meča Artur Fils – Lorenco Museti.

Ovo je bio prvi Novakov meč na šljaci u ovoj sezoni, a prvi od nastupa na Indijan Velsu gde je u trećem kolu poražen od Italijana Luke Nardija.

Đoković je poslednji put osvojio titulu u Kneževini 2015. godine.

Pre toga je pehar namenjen najboljem teniseru na ovom turniru podigao 2013. godine.