Đokoviću na rođendan nije stigao iščekivani gost, zbog kiše još uvek ne zna ko će mu biti protivnik u četvrtfinalu turnira u Ženevi 1Foto: EPA-EFE/SALVATORE DI NOLFI

Srpski teniser Novak Đoković igraće u četvrtak (16.00) protiv boljeg iz duela između Talona Grikspora i Denisa Šapovalova, čiji je jučerašnji duel prekinut zbog kiše.

Dok je Đoković proslavljao 37. rođendan sa rodbinom i prijateljima, Šapovalov je osvojio prvi set, a sudija je poslao Kanađanina i Holanđanina u drugom setu, pri rezultatu 3:3.

Njihov duel nastaviće se u 13 sati, a pobednik će nekoliko časova kasnije igrati protiv srpskog tenisera.

Đoković je u sredu proslavio 37. rođendan trijumfom nad Nemcem Janikom Hanfmanom (6:3, 6:3) u svom prvom meču na turniru na kome prvi put u karijeri nastupa.

Bez obzira ko će mu danas biti protivnik, u četvrtfinalu ga očekuje znatno teži posao, jer je Grikspor trenutno 27. igrač na ATP listi, dok je Šapovalov, polufinalista Vimbldona iz 2021. godine, pre tri godine bio među deset najboljih na svetu.