Empoli slavio protiv Salernitane 1Foto: Pixabay/jarmoluk

Fudbaleri Empolija pobedili su danas u gostima ekipu Salernitane sa 4:2, u utakmici devetog kola italijanske Serije A.

Empoli je upisao četvrtu pobedu od početka šampionata i trenutno je deseti na tabeli sa 12 bodova, dok je Salernitana poslednja sa četiri osvojena boda.

Ekipa Empolija je pitanje pobednika na ovom meču rešila u prvom poluvremenu kada je postigla sva četiri gola.

Andrea Pinamonti je u drugom minutu doveo Empoli u vođstvo, u 11. minutu strelac je bio Patrik Kutrone, da bi dva minuta kasnije sopstvenu mrežu pogodio Stefan Strandberg. Tačku na prvo poluvreme stavio je Pinamonti svojim drugim golom na meču, u 45. minutu.

Domaći tim je u nastavku uspeo da ublaži poraz. Prvo je Luka Ranijeri pogodio u 48. minutu, da bi konačan rezultat postavio Ardian Ismajli autogolom u 55. minutu.

Fudbaleri Empolija će u narednom kolu dočekati Inter, dok će Salernitana gostovati Veneciji.