Federer upisao 1.200 pobedu u karijeri 1Foto: EPA-EFE/NIC BOTHMA

Švajcarski teniser Rodžer Federer plasirao se u četvrtfinale mastersa u Madridu, pošto je danas pobedio Francuza Gaela Monfisa sa 6:0, 4:6, 7:6.

Federer je do svoje 1.200 pobede u karijeri stigao posle dva sata igre.

Švajcarac je spasio dve meč lopte pre nego što je postao tek drugi teniser u open eri koji je upisao 1.200 pobeda. Ispred njega je samo Džimi Konors sa 1.274 pobeda.

Monfis je u prvom setu osvojio svega devet poena, ali je u drugom zaigrao mnogo bolje i poveo sa 4:1. Federer je izjednačio na 4:4, ali je u desetom gemu izgubio još jedan gem na svoj servis pa je meč otišao u treći set.

Francuz je i na početku trećeg poveo sa 4:1, potom je u 12. gemu imao i dve meč lopte, ali je Federer uspeo da se odbrani i ovaj meč dobije u taj-brejku (7:3).

Protivnik Federera u četvrtfinalu biće Austrijanac Dominik Tim koji je eliminisao Italijana Fabija Fonjinija. Federer i Tim su do sada pet puta odmerili snage, a pobedu više ima Austrijanac.