Navijači FenerbahčeaNavijači Fenerbahčea, Foto: EPA/CEM TURKEL

Dolazak NBA lige u Evrope je nešto o čemu se mnogo priča.

Još se ne zna koji bi timovi učestvovali, ali Fenerbahče je jedan od onih koji razmatra tu ponudu.

To je potvrdio i generalni menadžer šampiona Evrope, Derja Janijer u razgovoru za „Basketnews„.

– Razmišljam o ovome već godinu dana. I dalje teku razgovori sa obe organizacije, u igri je mnogo nepoznanica. Odluke koje donesemo uticaće na milione navijača, smatram da je ključno da svi sednemo za isti sto. Lične interese treba staviti po strani zarad čiste košarke. Možemo da rešimo haos koji vlada u Evropi i otklonimo probleme koji nas sprečavaju da maksimalno profitiramo.

Finansijsku situacija u Evroligi nije sjajna.

– Stvorilo se tumačenje da Evroliga uopšte ne prihoduje, delimično se slažem sa tim. Mora da se ostvari veći profit. Ipak, ako završimo sezonu u top četiri, zaradićemo oko 5.000.000 evra od takmičenja. S druge strane, brend Fenerbahčea je dragocen. Izgleda da ćemo prebaciti 10.000.000 evra samo od prodaje karata.

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, ali i na X nalogu. Pretplatite se na PDF izdanje lista Danas.

Komentari