Kad i gde možete da gledate utakmicu finala Lige Evrope između fudbalera Bajera i Atalante? 1Foto: EPA-EFE/ADAM VAUGHAN

Fudbaleri Bajera iz Leverkuzena i Atalante igraju večeras (21.00) finalnu utakmicu Lige Evrope.

Na stadionu „Dablin Arena“ u glavnom gradu Republike Irske sastaće se klubovi koji mogu da podele nezvaničnu titulu za „najprijatnije iznenađenje sezone u Evropi“.

Bajer je već osvojio Bundesligu, a ukoliko pobedi večeras, imaće priliku da u subotnjem finalu Kupa Nemačke sezonu završi sa tri trofeja i to bez izgubljene utakmice.

Ekipa iz Bergama je već obezbedila plasman u Ligu šampiona, dok je u finalu Kupa Italije, takmičenju u kojem je pre 60 godina osvojila svoj jedini trofej u istoriji kluba, izgubila od Juventusa. U Dablinu će pokušati da dođe do prvog pehara u evropskim klupskim takmičenjima.

Za razliku od Atalante, Bajer ima evropski trofej, jer je u sezoni 1987/88. bio najbolji u Kupu UEFA, takmičenju koje je prethodilo Ligi Evrope. Takođe, uz ovosezonsku „salataru“ u Bundes ligi, bio je najbolji u Kupu nemačke (1992/93).

Utakmicu između Atalante i Bajera možete gledati na kanalu Arena Sport 1 Premium, a direktan prenos počinje u 21.00.