Fudbaleri Barnlija bolji od Totenhema 1Foto: Epa FRANCK ROBICHON (Arhiva)

Fudbaleri Barnlija pobedili su danas na svom terenu ekipu Totenhema sa 2:1, u utakmici 27. kole Premijer lige.

Strelci za pobednički tim bili su Kris Vud u 57. i Ešli Barns u 83. minutu. Jedini gol za Totenhem postigao je Hari Kejn u 65. minutu, koji se vratio na teren posle pauze zbog povrede ligamenata u levom zglobu, koju je zadobio u januaru.

Posle nekoliko prilika na obe strane, Vud je nakon kornera nadskočio odbranu Totenhema i glavom pogodio za vođstvo Barnlija od 1:0 u 57. minutu.

Osam minuta kasnije Kejn je doneo izjednačenje svom timu, pošto je posle solo prodora šutirao u donji desni ugao.

Pitanje pobednika rešio je Barns, koji je iz blizine pogodio na asistenciju Johana Berg Gudmundsona. Fudbaleri Barnlija sada se nalaze na 13. poziciji sa 30 bodova, dok je Totenhem zadržao treće mesto sa 60 bodova.

U sledećem, 28. kolu Premijer lige, Barnli će gostovati Njukaslu, dok će fudbaleri Totenhem igrati protiv Čelsija.