Fulam uzeo meru Totenhemu u gradskom derbiju: Prvi gol Saše Lukića u Engleskoj 1Foto> Adam Davy/PA via AP

Fudbaleri Fulama ponizili su ekipu Totenhema u gradskom derbiju odigranom u okviru 29. kola Premijer lige – 3:0 (1:0).

Meč na “ Krejven Kotidžu“ bio je jednosmerna ulica za izabranike menadžera Marka Silve.

Poveli su domaći u 42. minutu golom Rodriga Munjisa, a već na početku drugog poluvremena duplirali prednost – 2:0.

Strelac je bio srpski reprezentativac Saša Lukić, kome je to prvi gol od dolaska u Fulam iz Torina prošle zime.

Konačan rezultat postavio je Rodrigo Munjis u 61. minutu.

Ovim porazom Totenhem se značajno udaljio od četvrtog mesta na tabeli i borbe za plasman u Ligu šampiona naredne sezone.

Totenhem do kraja sezone u Premijer ligi ima paklen raspored budući da gostuje Vest Hemu, Njukaslu i Liverpulu, te dočekuje Mančester siti i Arsenal.