Hjuston nije imao problem: Inter bez Mesija - Inter bez trofeja (VIDEO) 1Foto: EFE/CRISTOBAL HERRERA-ULASHKEVICH

Inter iz Majamija je prvi put igrao u finalu kupa u američkom sokeru, za osvajanje prvenca u domaćem fudbalu imao je i prednost domaćeg terena, jer je finale s Hjustonom bilo u Fort Loderdejlu, ali džaba sve kad argentinski trener Tata Martino baš sad nije mogao da računa na svoju najsjajniju zvezdu, svog zemljaka Lionela Mesija.

Zbog povrede je izostao i španski levi bek Đordi Alba, a gosti su hendikepe domaćina iskoristili da pobede s 2:1 i uzmu trofej u tom takmičenju drugi put, a prvi posle 2018.

Hjuston je poveo u 24. minutu preko Dorsija. Prednost je osam minuta kasnije odvostručio Marokanac Basi iz penala. Inter je utešni pogodak postigao na izdisaju utakmice. Strelac je bio venecuelanski napadač Hosef Martinez.

Mesiju je to bilo 42. finale u karijeri, a prvo u kojem nije igrao. Do sada ima 30 trofeja i 11 poraza. Kada je Inter nedavno na njegovim krilima trijumfovao u Kupu ligaša, takmičenju američkih i meksičkih timova, pogigao je trofej 44. put po čemu je rekorder svih vremena.