Holandija i Senegal izborili plasman u osminu finala Svetskog prvenstva iz Grupe A 1Reprezentativci Senegala. Foto: EPA-EFE/Rungroj Yongrit

Fudbalske reprezentacije Holandije i Senegala izborile su plasman u nokaut fazu Svetskog prvenstva u Kataru nakon današnjih mečeva poslednjeg kola u grupi A.

Holandija je pobedila domaćina šampionata Katar sa 2:0 (1:0) golovima Kodija Gakpoa u 26. i Frenkija de Jonga u 49. minutu i u drugu fazu prvenstva plasirala se kao prvoplasirana ekipa iz grupe.

Holandija i Senegal izborili plasman u osminu finala Svetskog prvenstva iz Grupe A 2
Holanđani nakon meča sa Katarom. Foto: EPA-EFE/Tolga Bozoglu

Senegal je u odlučujućoj utakmici bio bolji od Ekvadora rezultatom 2:1 (1:0) i tako se probio na drugo mesto u grupi. Golove za šampiona Afrike postigli su Ismaila Sar u 44. minutu iz penala i Kalidu Kulibali u 70. minutu, dok je strelac za Ekvador bio Moises Kaisedo u 68. minutu.

Protivnici ove dve reprezentacije u nokaut fazi biće ekipe iz grupe B, čije se utakmice poslednjeg kola igraju od 20 časova, a sastaju se Engleska – Vels i Iran – SAD.