Hrabri TSC ubedljivo izgubio od Brage u prvoj utakmici 3. kola kvalifikacija za Ligu šampiona 1Foto: EPA-EFE/HUGO DELGADO

Fudbaleri TSC izgubili su u gostima od Brage rezultatom 3:0 (2:0) u prvoj utakmici 3. kola kvalifikacija za Ligu šampiona.

Domaći su iskoristili veliku tremu sa kojom je ekipa iz Bačke Topole ušla u utakmicu i nakon serije velikih prilika postigli dva gola za dva minuta – u 17. je Bruma doveo Portugalce u vođstvo, a u 19. je Pici savladao golmana Ilića.

Već u 21. minutu gosti su imali veliku šansu da smanje vođstvo rivala, ali je Pantović sa ivice kaznenog prostora šutirao preko gla.

Iako je ekipa trenera Žarka Lazetića prikazala hrabru i otvorenu igru, do kraja utakmice domaći su stvorili još nekoliko odličnih prilika, a jednu od njih iskoristio je Djalo u 87. minutu i tako, verovatno, obezbedio svom timu plasman u narednu fazu takmičenja.

Revanš utakmica igra se za sedam dana u Bačkoj Topoli.