Inter prvi polufinalusta Lige Evropa 1Foto: Dean Mouhtaropoulos, Pool Photo via AP)

Fudbaleri Intera plasirali su se u polufinale Lige Evropa, pošto su večeras u Diseldorfu pobedili Bajer Leverkuzen sa 2:1.

Inter je poveo u 15. minutu golom Nikole Barela koji je natrčao na odbijenu loptu i sa ivice kaznenog prostora je poslao u mrežu nemačkog tima.

Isti igrač je nekoliko minuta kasnije propustio veliku prilku, ali je Inter već u 21. minutu uspeo da duplira prednost. Strelac je bio Romelu Lukaku koji se sjajno snašao i u padu poslao loptu u mrežu Bajera.

Kaj Haverc je u 24. minutu smanjio na 2:1 nakon duplog pasa sa Folandom.

Inter je na ovom meču imao još nekoliko dobrih prilika, a čak dva puta je Lukaku stavljao loptu na belu tačku, ali je sudija nakon gledanja VAR-a menjao odluku o dosuđenom jedanaestercu.

Ovo je prvi put od 2010. godine da se Inter plasirao u polufinale nekog evropskog takmičenja.

Inter će se za plasman u finale Lige Evropa boriti protiv pobednika četvtfinala u kojem se sastaju Šahtjor i Bazel. Taj meč je na programu sutra.