Inter siguran protiv Šahtjora, Ajaks nastavio pobednički niz 1Foto: EPA-EFE/MATTEO BAZZI

Fudbaleri Intera pobedili su večeras na svom terenu Šahtjor sa 2:0, u petom kolu Grupe D Lige šampiona.

Inter je do vođstva stigao u 62. minuta golom Edina Džeka. Samo pet minuta kasnije isti igrač je na asistenciju Ivana Perišića postigao svoj drugi gol na meču i postavio konačan rezultat.

Kasnije večeras u istoj grupi sastaće se Šerif i Real Madrid.

Nakon nepotpunog petog kola, Inter je prvi na tabeli sa 10, Real drugi sa devet, Šerif treći sa šest, Šahtjor četvrti sa jednim bodom.

U poslednjem kolu, Inter će gostovati Realu, dok će Šahtjor dočekati Šerif.

U Grupi C, Ajaks je zadržao maksimalan učinak pobedivši u gostima Bešiktaš sa 2:1.

Bešiktaš je poveo u 22. minutu golom Rašida Gezala iz penala. Defanzivac Ajaksa Nusair Marzaui je igrao rukom u šesnaestercu, a sudija je nakon konsultovanja VAR-a pokazao na „belu tačku“.

Izjednačenje i preokret Ajaksu je doneo Sebastijan Ale golovima u 54. i 69. minutu. Ale je sa ova dva pogotka nastavio svoju odličnu golgetersku seriju od devet golova na pet utakmica u Ligi šampiona.

Kasnije večeras svoj meč u istoj grupi odigraće Sporting i Borusija Dortmund.

Ajaks je obezbedio prvo mesto u grupi sa 15 bodova, Sporting i Borusija su na deobi drugog mesta sa šest, dok je Bešiktaš poslednji bez osvojenog boda.

U šestom kolu, Ajaks će dočekati Sporting, dok će Bešiktaš gostovati Borusiji.