Inter ubedljiv protiv Fjorentine, Radonjić za pobedu Torina 1Foto: EPA-EFE/ MATTEO BAZZI

Fudbaleri Intera pobedili su večeras na svom terenu ekipu Fjorentine sa ubedljivih 4:0, u utakmici trećeg kola italijanske Serije A.

Inter je upisao i treću pobedu na startu nove sezone i prvi je na tabeli sa devet bodova, koliko ima i Milan, dok je Fjorentina sada osma sa četiri osvojena boda.

Domaći tim je do prednosti stigao u 23. minutu pogotkom Markusa Tirama, a pobedu je potvrdio u drugom poluvremenu golovima Lautara Martinesa u 53. i 73. minutu i Hakana Čalhanoglua sa penala u 58. minutu.

Fudbalere Intera u narednom kolu italijanskog šampionata očekuje derbi protiv Milana, dok će Fjorentina dočekati Atalantu.

U drugom meču odigranom u terminu od 18.30, fudbaleri Torina su na svom terenu slavili protiv Đenove sa 1:0. Pobedu Torinu doneo je Nemanja Radonjić golom u 94. minutu, na asistenciju Ivana Ilića.

Ekipa Torina je sada 11. na tabeli sa četiri boda, dok je Đenova na 14. mestu sa bodom manje.