Istočno finale NBA: Boston vodi 2:0 protiv Indijane, Braun dao 40 poena 1Foto: AP/Steven Senne

Najuspešniji tim osnovnog dela NBA lige se primiče velikom finalu.

Boston je pred svojom publikom i drugi put savladao Indijanu u konferencijskom finalu na Istoku, mnogo lakše i ubedljivije nego u prošlom okršaju na produžetak.

Bilo je 126:110.

Gostima je prva četvrtina pripala sa 27:25, a od početka druge deonice pa u sledećih pet minuta domaćin je imao seriju 17:0, presudnu za neuhvatljivost, iako se Indijana primicala i na tri poena zaostatka u trećem delu.

Najistaknutiji na meču bio je Džejlen Braun sa 40 poena. Džejson Tejtum i Derik Vajt su dali po 23.

U gostujućem timu najviše je postigao Paskal Sijakam – 28.

Hendikep za Indijanu je bila povreda Tajrisa Halibartona u trećoj četvrtini, zbog koje nadalje nije mogao da joj bude od pomoći.

Za 28 minuta u igri dao je deset poena.

U sledeće dve utakmice domaćin je Indijana, a prva je u noći između subote i nedelje po našem (2.30 časova).

Na Zapadu Dalasu je pripao prvi meč u gostima protiv Minesote, koja je domaćin i drugog meča u noći pred nama (2.30).