Istorijska pobeda srpskih fudbalerki, trijumfom nad Ukrajinom započele takmičenje u Ligi nacija 1Foto: FSS

Ženska fudbalska reprezentacija Srbije pobedila je Ukrajinu sa 2:1 (0:1) u prvoj utakmici u Ligi nacija.

Ekipa selektora Dragiše Zečevića je do trijumfa stigla nakon preokreta, pošto su Ukrajinke vodile posle prvog poluvremena golom Olje Ovdjačuk u 20. minutu.

U nastavku meča koji je odigran u poljskom gradu Starograd Gdanjski pogotke za tri boda postigle su Jelena Čanković u 64. i Nevena Damjanović u 79. minutu.

Sledeći meč u Diviziji B Lige nacija Srbija igra u utorak 26. septembra, kada će na stadionu Sportskog centra FSS u Staroj Pazovi dočekati Grčku (19.00).