Foto: EPA/SEBASTIEN NOGIERTurnir u Madridu je četvrti iz masters kategorije u sezoni.
U prestonici Španije nećemo gledati dvojicu tenisera iz TOP 4.
Nakon što je potvrđeno da Novak Đoković neće nastupiti i drugi reket sveta, Karlos Alkaraz je obavestio javnost da je prinuđen da odustane od ovog turnira.
– Neke vesti je veoma teško saopštiti. Madrid je moj dom, jedno od najposebnijih mesta u kalendaru za mene i zato mi je još bolnije što drugu godinu zaredom neću moći da igram. Posebno je teško što ne mogu da igram pred svojim ljudima, na tako posebnom turniru. Hvala vam na podršci i nadam se da ćemo se videti uskoro – poručio je Alkaraz na društvenim mrežama.
Hay noticias que cuesta muchísimo dar. Madrid es casa, uno de los lugares más especiales del calendario para mí, y por eso me duele tanto no poder jugar aquí por segundo año consecutivo. Me duele especialmente no poder estar delante de mi gente, en un torneo que es tan especial.… pic.twitter.com/Qr6bznFJod
— Carlos Alcaraz (@carlosalcaraz) April 17, 2026
Alkaraz se u sredu povukao sa turnira u Barseloni zbog povrede ručnog zgloba.
S druge strane Novak Đoković je propustio i turnire u Majamiju i Monte Karlu zbog problema sa desnim ramenom.
Mečevi glavnog žreba u Madridu počinju u sredu 22. aprila, a prvi nosilac će biti Janik Siner, koji je slavio na sva tri odigrana ovosezonska mastersa.
Bonus video: Alkaraz – Virtanen bol u zglobu
Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, ali i na X nalogu. Pretplatite se na PDF izdanje lista Danas.


