Kazemiro doneo Brazilu pobedu, a Srbiji nadu 1Foto: EPA-EFE/Tolga Bozoglu

Fudbalska reprezentacija Brazila pobedila je Švajcarsku rezultatom 1:0 (0:0) u meču 2. kola grupe G na Mundijalu u Kataru.

Ovim trijumfom i definitivno je poznato da će meč između Srbije i Švajcarske, koji se igra 2. decembra (20.00), odlučivati koja će od ove dve reprezentacije igrati u nokaut fazi.

Ekipi Dragana Stojkovića biće neophodna pobeda u ovoj utakmici da bi nastavila učešće na Svetskom prvenstvu.

Jedan od najvećih favorita za osvajanje titule šampiona sveta dugo se mučio protiv veoma solidnog protivnika, ali je pogotkom Kazemira došao do bodova kojima je obezbedio plasman u osminu finala.

Brazil je bio bolji tokom celog toka utakmice, a u prvih pola sata je imao i veliku terensku inicijativu, ali se Švajcarska dobro branila i nije dozvolila protivniku puno prilika za gol.

U drugom poluvremenu ritam utakmice je pao, naročito posle izmena koje su napravili selektori i kako se meč približavao kraju činilo se da će se meč završiti remijem.

Ipak, u 83. minutu Rodrigo je u kaznenom prostoru pronašao Kazemira, a ovaj sjajnim udarcem doneo važnu pobedu svom timu.