Kecmanović izbacio Bublika 1 EPA-EFE/RODRIGO JIMENEZ

Srpski teniser prošao u drugo kolo Mastersa u Madridu.

Miomir Kecmanović je posle 76 minuta igre savladao Kazahstanca ruskog porekla Aleksandera Bublika – 2: 0 (6:4, 7:5).

Tridesetdrugi na ATP listi je toliko vešto i samouvereno odradio meč na šljaci u španskoj prestonici da nije „stigao“ na napravi ijednu neiznuđenu grešku tokom celog meča, uz 17 direktnih poena.

Mladi Beograđanin nije  dozvolio ni brejk loptu protivniku, šta više izgubio je samo devet poena u gemovima na svoj servis tokom celog susreta.

Iako nije iz prvih prilika slomio Bublika, Kecmanović je zadržavao fokus i u finišu oba seta iskoristio šanse.

U prvom setu je propustio tri brejk lopte u dva različita gema pre nego što je u sedmom gemu slomio otpor protivnika.

U drugom setu je Bublik bolje i servirao i bio nešto koncentrisaniji, pa sve do 11. gema brejk šansi nije bilo. Međutim, tada je Kecmanović došao do 15:40, a Bublik je napravio duplu grešku i „oterao“ srpskog predstavnika u klinč sa „kraljem crvene podloge“ Rafaelom Nadalom.