Kenguri lak plen 1Foto: Vaterpolo savez Srbije /Tviter

Juniorska reprezentacija Sbije pvu fazu Svetskog prvenstva u Beogradu završila je rutinskom pobedom nad Australijom – 11:2 (2:2, 2:0, 5:0, 2:0), uteravši tako dodatni strah četvrtfinalnom protivniku (najverovatnije Rusiji ili Italiji), posle “davljenja” Novog Zelanda (25:5), KIne (27:4) i Argentine (27:4) u D grupi.

Australija je bila ravnopravan rival samo u prvoj četvrtini današnjeg susreta. Kako je izgledao dalji tok meča pokazuje i sledeći podatak: drugi gol Kengura sedmom minutu bio je i poslednji koji su postigli na utakmici. Pred oko 400 gledalaca na bazenu Sportskog centra „Milan Gale Muškatirović“, kapicu Srbije nosili su: Filipović, Tankosić 2, Tomić 1, Lukić 2, Vučinić, Gvozdanović 1, Drašović 1, Toholj, Janković, Radojević 2, Radonjić 1, Velkić 1 i Belopavlović.