Kraj za Krajinovića u Parizu 1foto EPA-EFE/FABIO FRUSTACI

Filip Krajinović nije uspeo da se plasira u treće kolo Rolan Garosa, posle 184 minuta igre izgubio je od devetog nosioca turnira, Kanađanina Feliksa Ožea-Alijasima, 7:6 (3), 7:6 (2), 7:5.

U meču u kojem rezultat pokazuje koliko je bio izjednačen i da su detalji, pre svega u koncentraciji, bili presudni. Igrao je Filip na visokom nivou, stameno držao svoje servis, ali je u taj-brejku u dva seta za redom potpuno popustio i prosuo sve teško stečeno pre toga.

I u trećem setu se nije predavao, ali je očigledno pao i voljni momenat, pa je Kanađanin završio posao i zakazao sebi meč u osmini finala sa Rafaelom Nadalom, koji je sa 3:0 savladao Holanđanina Van de Zandšulpa.