Krajinović posle pet setova bolji od Tijafoa 1Foto: Beta-AP

Srpski teniser Filip Krajinović plasirao se u drugo kolo Otvorenog prvenstva Francuske pošto je danas pobedio Amerikanca Frencisa Tijafoa sa 6:2, 4:6, 6:3, 3:6, 6:0.

Meč Krajinovića i Tijafoa, 60. i 34. tenisera sveta, trajao je gotovo tri sata.

Krajinović je na početku meča poveo sa 3:0, a potom je novim brejkom u osmom gemu samo potvrdio bolju igru za prednost od 1:0 u setovima.

Srpski teniser je u četvrtom gemu drugog seta propustio dve brejk prilike, da bi već u narednom izgubio svoj servis. Taj jedan brejk je, na kraju, bio i dovoljan Amerikancu da izjednači na 1:1.

I u naredna dva seta vidjena je ista situacija, pošto je po jedan brejk bio dovoljan Krajinoviću da dobije treći, a Tijafou da dobije četvrti set.

U odlučujućem petom setu na terenu je bio samo jedan teniser. Krajinović je od početka do kraja dominirao, dobio je taj deo igre sa nulom i tako se plasirao u drugo kolo Rolan Garosa.

Njegov protivnik u drugom kolu biće bolji iz meča Roberto Karbaljes Baena – Aleksandr Miler.