Kristina Bedeč osvojila bronzu na SP u maratonu 1Foto: pixabay Free-Photos / 9078 images

Srpska kajakašica Kristina Bedeč osvojila je danas bronzanu medalju na Svetskom prvenstvu u maratonu, koji se održava u Baskovu.

Bedeč osvojila je bronzu u trci na 3.400 metara, u takozvanom „malom maratonu“, u kojem je šampionka Evrope. Ona je kroz cilj prošla za 16 minuta i 16.37 sekundi.

„Prezadovoljna sam time kako sam izveslala trku – kada razmislim, osećam da mi je jedina greška bila što sam bila previše hrabra, a zatim nisam imala energije za sprint u završnici trke. Ipak, ova bronza je za mene posebna, budući da je konkurencija u ovoj trci bila veoma jaka“, rekla je Bedeč, prenosi Kajakaški savez Srbije.

Zlatnu medalju osvojila je evropska vicešampionka iz Moskve, Vanda Kisli iz Mađarske (16:11.11), dok je srebro pripalo Britanski Lizi Broton (16:14.95).

Kristinu Bedeč do kraja šampionata u Baskovu očekuje i trka u maratonu koja se vesla sutra u 13.15.