Lajović u osmini finala turnira u Akapulku 1Foto: EPA-EFE/MARISCAL

Srpski teniser Dušan Lajović plasirao se danas u osminu finala turnira u Akapulku, pošto je pobedio 73. igrača sveta Amerikanca Stiva Džonsona posle tri seta, 6:7, 6:4, 6:3.

Lajović, 24. teniser sveta, pobedio je posle dva sata i 31 minuta. Obojica su u prvom setu napravili po jedan brejk i odigran je taj brejk, koji je američki teniser dobio sa 7:5.

Džonson je u petom gemu drugog seta napravio brejk i poveo sa 3:2, ali je Lajović odmah uzvratio i izjednačio, da bi u 10. gemu ponovo oduzeo servis Amerikancu i osvojio drugi set.

Lajović je već u prvom gemu trećeg seta izgubio svoj servis, ali je napravio po brejk u četvrtom i šestom gemu, što mu je donelo pobedu.

On će u osmini finala igrati protiv Sonvu Kvona iz Južne Koreje.