Lena i Lara prvakinje Srbije na letnjem prvenstvu u plivanju 1privatna arhiva

Plivačice zrenjaninskog “Proletera” Lena Stoiljkovski i Lara Lilić osvojile su titulu prvakinja države na letnjem prvenstvu za juniore, održanom u Beogradu.

Odličan nastup imali su plivači zrenjaninskog “Proletera” na letnjem prvenstvu Srbije za juniore i apsolutno, gde su u konkurenciji preko 300 takmičara osvojili dve titule prvaka i još nekoliko zlatnih, srebrnih i bronzanih medalja.

Plivačica Lara Lilić osvojila je čak sedam medalja i dominirala leđnim stilom u juniorskoj konkurenciji.

Lena Stoiljkovski prvakinja je države na 400 metara kraul.

Nikola Aćin osvojio je srebrne medalje na 50 metara i 100 metara kraul apsolutno i na 100 metara leđno apsolutno u juniorskoj konkurenciji.

Štafeta 4×50 metara za žene u sastavu Stoiljkovski, Marić, Vojnov, Trankulov osvojila je srebrnu medalju a 4×50 mešovito u sastavu Lilić, Vojnov, Delić, Trankulov bronzanu.

Štafeta 4×50 metara mix u sastavu Cvetkov, Kovačević, Stoiljkovski, Vojnov osvojila je srebrnu medalju.

Treneri ekipe bili su Milorad Radišić, Dragan Jocić i Ivana Borić.

Više vesti iz ovog grada čitajte na posebnom linku.